KONST / Litografier / Färglitografi 14544431
nr 1454 4431
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Kvinna. Signerad, numrerad 210/260. Färglitografi, bildmått: 51x35, yttermått inklusive ram: 71x54 cm
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
måndag 14 mars 2022
kl 20:28:48
Stellan Mörner
Läs mer om Stellan Mörner